Система захисту соняшнику від борошнистої роси

Для захисту соняшнику від борошнистої роси рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки Норма витрати
Целюлад Л Обробка пожнивних решток попередника 1,0 – 2,0 л/га
BINOC Соняшник С Обробка насіння 6 л/т (0,075-0,1 кг на 1 посівну одиницю)
Гаубсин® FORTE
+
Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації Гаубсин® FORTE, 2,0 л/га
+
Viridin (Триходермін), 2,0  л/га
Борошниста роса на посівах соняшнику
Симптоми хвороби

Хвороба проявляється на листках у другій половині вегетації рослин у вигляді білого борошнистого нальоту з верхнього боку пластинки. Згодом наліт набуває рожевого або коричнюватого відтінку. Уражені листки стають крихкими і легко ламаються. Шкідливість хвороби виявляється у зниженні асиміляційної поверхні рослин в результаті передчасного відмирання уражених листків, що обумовлює зниження урожаю насіння і вмісту в ньому олії.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Erysiphe cichoracearum  DC. f. helianthi Jacz.

Розвиток патогену

Гриб формує поверхневу (екзогенну) білу грибницю з конідіальним спороношенням.Конідієносці вертикальні, прості, на їх верхівках формуються бочкоподібні конідії у вигляді ланцюжка, розміром 31 х 18 мкм. За допомогою конідій збудник поширюється у навколишньому середовищі. У фазі цвітіння соняшнику і пізніше гриб формує статевим шляхом чорні, кулеподібні клейстотеції із сумками й сумкоспорами. Фізіологічне дозрівання сумкоспор відбувається навесні.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є уражені обпалі листки, на яких зберігається сумчасте спороношення. Первинне зараження рослин відбувається від сумкоспор, вторинне — від конідій патогена.

Заходи захисту

Дотримання сівозміни, просторової ізоляції між насіннєвими і товарними посівами соняшнику, оптимальні строки сівби і норми висіву, вирощування стійких сортів, збалансоване живлення, ретельне загортання пожнивних решток у грунт, за необхідності обприскування посівів фунгіцидами.

Translate »