Система захисту соняшнику від церкоспорозу

Для захисту соняшнику від церкоспорозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки Норма витрати
Целюлад Л Обробка пожнивних решток попередника 2,0 – 3,0 л/га
BINOC Соняшник С Обробка насіння 6 л/т (0,075-0,1 кг на 1 посівну одиницю)
Церкоспороз на посівах соняшнику
Симптоми хвороби

Захворювання проявляється у другу половину вегетації рослин на листках нижнього, згодом і на середнього і верхнього ярусів. Спочатку з’являються дрібні жовтуваті, згодом бурі плями невизначеної форми. У вологу погоду уражена тканина з обох боків листової пластинки вкривається сірувато-оливковою шкірочкою конідіального спороношення гриба. Шкідливість хвороби виявляється у передчасному відмиранні листків, зниженні продуктивності рослин, недорозвинутості сім’янок у кошиках. Недобір урожаю, залежно від інтенсивності розвитку хвороби, може становити 5% і більше.

Збудники хвороби

Збудниками хвороби є мітоспорові гриби Cercospora helianthi E. & E і Cercospora pachypus Ell. et Kell..

Розвиток патогену

В період вегетації рослин патогени поширюються конідіями. Для проростання конідій і зараження рослин необхідна краплина волога. Інтенсивне формування конідіального спороношення відбувається за температури 15–28°С і вологості повітря 98–100%.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є уражені обпалі листки, в яких зберігається грибниця патогена. Навесні на уражених листках утворюються конідієносці і конідії, які викликають первинне зараження рослин.

Заходи захисту

Дотримання 2-3 річної сівозміни з просторовою ізоляцією від сильно уражених минулорічних посівів. Хімічний захист, зазвичай, не проводиться, але при сприятливих умовах для розвитку хвороби застосовують фунгіциди.

Translate »