Захист баклажанів від фітофторозу

Для захисту баклажанів від фітофторозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Целюлад Л Обробка пожнивних решток попередника 1,0-2,0
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0-1,5
Viridin (Триходермін) Замочування коренів розсади (або полив одночасно з садінням) 100 мл/10 л води
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін)
Обприскування рослин по вегетації ФітоДоктор, 1,0-2,0
+
Viridin (Триходермін), 2,0-2,5
Фітофтороз на бакалажанах
Симптоми хвороби

Фітофтороз є одним з головних і небезпечних ворогом для багатьох рослин. Коли фітофтора вражає листя баклажан, то на них з’являються плями рожевого кольору, далі вони збільшуються і переходять на стебло, після чого добираються і до самих плодів. Рослина починає сильно хворіти і гине. У суху спекотну погоду уражені листя баклажанів обпадають, а в сиру — починається швидке загнивання. Часті перепади температур підвищать рівень поширення інфекції і загибель рослин. Якщо поруч ростуть томати та картопля, то фітофтороз спочатку може проявитися на них, а через 7-14 днів він добереться до баклажан.

Збудники хвороби

Гриб Phytophthora infestans.

Розвиток патогену

Тривалість інкубаційного періоду (від зараження до появи симптомів) триває від 3 до 16 днів, залежно від температури повітря. Масове поширення фітофторозу спостерігається, як правило, після тривалої дощової погоди за температури повітря 18–20 °С і вологості не нижче 76 %. Тумани, роси і дощі за помірної температури сприяють розвитку хвороби. Зараження рослин відбувається за наявності краплинної вологи на поверхні рослин. У період вегетації рослин збудник розповсюджується за допомогою зооспорангіїв-конідій. Протягом вегетаційного періоду гриб утворює кілька десятків генерацій, що забезпечує йому швидке поширення.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є спеціальні структурні органи гриба — ооспори, які гриб утворює у результаті статевого процесу для перенесення несприятливих умов. Їх ще називають зимуючими спорами. Вчені вважають, що ооспори також можуть бути джерелом інфекції і мінливості популяції.

Заходи захисту

В першу чергу це дотримання щорічної сівозміни. При перших зараженнях рослини, захворюванні частини треба зрізати і знищувати листя.

Translate »