Захист часника від фузаріозу

Для захисту часника від фузаріозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування, (л/га або л/т)
Фітодоктор Передпосівна обробка насіння, 10 л/т 1,0-1,5

Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га

1,5-2,5
Viridin (Триходермін) Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 3,0
Фузаріоз на часнику
Симптоми хвороби

Хвороба вражає як часник, так і цибулю. На відміну від білої гнилі, фузаріоз розвивається в посушливі роки, коли формування та визрівання головок відбувається при температурі понад 28° С. Частіше зустрічається в південних районах. В’янення, пожовтіння і відмирання листя рослини, починається з верхівки, є основною ознакою захворювання. При уважному розгляді листя в місці їх з’єднання видно наліт рожевого відтінку – це спори гриба. Викопана цибулина має на дінці грибницю білого кольору з рожевими розгалуженнями на кінці. Пошкоджена коренева система рослин відмирає, головка стає м’якою на дотик, зубки можуть розпадатися. Найбільш сприятливі умови для розвитку фузаріозу при зберіганні – висока температура і вологість в приміщенні.

Збудники хвороби

Збудник – недосконалий гриб Fusarium spp

Розвиток патогену

Розвитку хвороби сприяє підвищена температура ґрунту в період достигання (в межах +28…+32 °С), а також пошкодження рослин шкідниками.

Основне джерело інфекції

Збудник зимує в ґрунті на стадії склероцій і грибниці, який і є головним джерелом інфекції, крім того збудник хвороби може зберігатися на уражених головках.

Заходи захисту

Дотримання правильної сівозміни, збирання і знищення післязбиральних решток, своєчасна боротьба з шкідниками. Просушка головок перед закладанням на зберігання і ретельне їх сортування. Додержання в сховищах оптимального режиму зберігання.

Translate »