Захист часника від шийкової гнилі

Для захисту часника від шийкової гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування, (л/га або л/т)
Фітодоктор Передпосівна обробка насіння, 10 л/т 1,0-1,5

Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га

1,5-2,5
Viridin (Триходермін) Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 3,0
Шийкова гниль на часнику
Симптоми хвороби

Дуже поширена і шкідлива хвороба, яка виявляється переважно під час зберігання. Уражуються рослини в полі під час збирання. Гниль починається з шийки. Уражена тканина розм’якшується, буріє, стає водянистою, на її поверхні утворюється сірий пухнастий наліт. Пізніше він стає порохуватим і на ньому утворюються дрібні чорні склероції, які часто з’єднуються в суцільну чорну шкірку з бугристою поверхнею. На окремих цибулинах хвороба може виявлятися з такими же ознаками біля денця або збоку. Шийкова гниль може викликати втрати урожаю до 50% і більше. Велике значення у підвищенні стійкості часнику до хвороби має застосування добрив та агротехнічні заходи, які прискорюють дозрівання.

Збудники хвороби

Збудник – недосконалий гриб Botrytis allii Munn.

Розвиток патогену

У сховищах збудник з уражених головок поширюється на здорові грибницею та конідіями. Дуже сильно уражується часник з недосохлою шийкою. Висока вологість ґрунту, особливо в кінці вегетації сприяє розвитку гриба, затримує дозрівання і ураженість її хворобою збільшується.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є уражені головки, ґрунт і насіння, гриб зберігається у формі грибниці і склероціїв.

Заходи захисту

Дотримання правильної сівозміни, ранні строки висаджування, оптимальні площі живлення, підвищені дози фосфорних добрив, знищення бур’янів. Зберігати часник в сухих, дезінфікованих приміщеннях, дотримуючись правильного режиму зберігання (температура – +1…+20С, вологість повітря – 70­80%).

Translate »