Захист гарбуза від пероноспорозу, або несправжньої борошнистої роси

Для захисту гарбуза від пероноспорозу, або несправжньої борошнистої роси рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін) Обробка ґрунту перед висаджуванням розсади 2,0 – 3,0
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0 – 1,5
Полісульфід Натрію Обробка по вегетації 4,0 – 5,0

 

*Для органічних господарств

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін)
+
ФітоДоктор
Обробка по вегетації Viridin (Триходермін), 1,5 – 2,0
+
ФітоДоктор, 1,0

 

Пероноспороз, або несправжня борошниста роса на гарбузі
Симптоми хвороби

Пероноспороз проявляється зазвичай у період масового цвітіння і плодоутворення. Хвороба уражує ростові точки і молоді листки, які бліднуть, скручуються, стають зморшкуватими, крихкими. З’являються хлоротичні світло-жовті, великі плями, потім вони буріють, листки покриваються (в основному з нижньої сторони) сіро-фіолетовим нальотом. Плями збільшуються, зливаються і всихають. Нерідко спостерігається деформація пластинки листка. З’явитися це захворювання може як на молодих (з 3-4 листям) рослинах, так і під час плодоношення. Плоди на хворих рослинах формуються повільно і врожай різко знижується. При сильному ураженні залишаються одні черешки, які також буріють і засихають. Рослини гинуть в середині плодоношення, а при пізніх посадках — і на самому початку дозрівання плодів. Хвороба за сприятливих умов здатна за 3-4 дні повністю знищити рослини.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є нижчий гриб Peronospora cubensis.

Розвиток патогену

Сприятливою для розвитку пероноспорозу є висока вологість повітря, помірна температура — 18-23 °С вдень і прохолодна 13-15 °С вночі, часті холодні роси, щільна згущеність рослин на рядках. У період вегетації рослин поширюється зооспорангіями, при проростанні яких виходять зооспори. Для проростання спор і зараження рослин необхідна наявність крапельної вологи протягом 4-6 годин. Зимує гриб у вигляді ооспор.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є уражені рослинні рештки, на яких зберігаються ооспори. Після мінералізації решток ооспори залишаються в грунті.

Заходи захисту

Дотримання сівозміни. Видалення та знищення післязбиральних решток, глибока зяблева оранка. Просторова ізоляція від посівів інших гарбузових культур.

Translate »