Захист гарбуза від сірої гнилі

Для захисту гарбуза від сірої гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін)
Обробка ґрунту перед висаджуванням 2,0 – 3,0
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0 – 1,5
Гаубсин FORTE
+
Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації Гаубсин, 2,0
+
Viridin (Триходермін), 1,0 – 2,0
Сіра гниль на гарбузі
Симптоми хвороби

Ознаки хвороби проявляються на кореневій шийці стебла, на стеблах у місцях розгалужень пагонів, на черешках листків у вигляді мокрих або загнилих плям. Уражена тканина ослизнюється, стає м’якою, водянистою і покривається сірим бархатистим нальотом, який при дотику сильно порошить. У місцях ураження формуються дрібні чорні склероції.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є недосконалий гриб Botrytis cinerea.

Розвиток патогену

Після перезимівлі склероції проростають міцелієм з конідіальним спороношенням або утворюють плодові тіла з аскоспорами. У наших умовах розвивається, як правило, численне конідіальне спороношення. Оптимальною для проростання спор є температура +18˚С. При обпилюванні комахи можуть перенести спори грибка на квітки з інших квіток, що сприяє поширення захворювання. Також розвитку хвороби допомагають різкі перепади температури, надлишок або ж нестачу вологи, полив водою холодної температури або полив на ніч, недолік мікроелементів і надлишок азоту.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є уражені рослинні рештки,  заражене насіння та грунт у якому зберігається грибниця патогена.

Заходи захисту

Дотримання чергування культур у сівозміні, просторової ізоляції нових посівів культури від минулорічних; вирощування відносно стійких сортів, посів в оптимальні строки здоровим насінням; протруювання насіння,  знищення післязбиральних решток. Обов’язкова ретельна прополка та перевірка листя та стебел і видалення уражених. Поливати рослину тільки після видалення та повного очищення від хворих листків, стебел і плодів.

Translate »