Захист горіха від бурої плямистості

Для захисту горіха від бурої плямистості рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Гаубсин FORTE
+
ФітоДоктор
Регулярні обробки по вегетації  Гаубсин® FORTE, 5,0 л/га
+
ФітоДоктор, 1,0-2,0 л/га
Целюлад Л Обробка листового опаду та кущів 5,0 л/га

 

Бура плямистість (марсоніоз) на горіху
Симптоми хвороби

Бура плямистість (марсоніоз) – одне з найпоширеніших і дуже небезпечних захворювань у всіх регіонах культивування волоського горіха. Уражуються листя, молоді плоди та пагони. На молодих листках утворюються невеликі округлі буруваті плями, які з часом стають сіруватого кольору з широкою бурою облямівкою. Плями зливаються, досягають значних розмірів. На черешках листя вони продовгуваті, темно- коричневі, на самій листковій пластинці – чорні. Уражене листя буріє і передчасно опадає. На плодах темно-бурі плями спочатку з’являються на навколоплідниках. Уражені тканини плодів відстають у рості, на них утворюються глибокі ранки. Плоди зсихаються, унаслідок зневоднення втрачається маса ядра, частина з них передчасно опадає. Спостерігається гниль ядра. На хворих пагонах утворюються сіруваті виразки. Рослини, уражені марсоніозом, протягом літа виснажуються, входять у зиму ослабленими, підмерзають. У них знижується відсоток закладання плодових бруньок. Втрати врожаю можуть сягати понад 50%.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Marssonia juglandis P.Magn.

Розвиток патогену

Збудник хвороби має дві стадії розвитку: Marssonia juglandis P.Magn. – конідіальну, завдяки якій він поширюється протягом літа, та сумчасту – Gnomonia leptostyla (Fr.) Wint. Зимує збудник в опалому листі в стадії перитеціїв – плодових тіл, у яких утворюються весняні спори – аскоспори. Навесні, залежно від температури повітря в регіоні вирощування горіха (квітні — травні), відбувається масове дозрівання та розсіювання аскоспор. За сприятливих для розвитку хвороби умов (рясні дощі на початку літа) інтенсивність розвитку хвороби зростає.

Основне джерело інфекції

Зимує гриб на опалому листі.

Заходи захисту

За перших ознак хвороби (початок поширення інфекції) — обприскування уражених рослин біологічними фунгіцидами. Залежно від інтенсивності подальшого розвитку хвороби проводять ще одну-дві обробки з інтервалом 20-25 днів.

Translate »