Захист груші від іржі

Для захисту груші від іржі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін)
Профілактичні обробки по вегетації ФітоДоктор, 1,0
+
Viridin (Триходермін), 5,0
Хімічний 33P
+
ФітоДоктор
При наявності хвороби Хімічний 33P
+
ФітоДоктор, 2,0
Целюлад Л
+
ФітоДоктор 
Обробка листового опаду та стволів дерев (восени) Целюлад, 3,0- 5,0
+
ФітоДоктор, 1,5 – 2,0
Іржа груші
Симптоми хвороби

Найважливіше значення у боротьбі з хворобою має знищення всіх джерел поширення інфекцій в саду. Навесні всі гілки, пошкоджені чорним раком, вирізають і спалюють. Дерева, що всохли, викорчовують. На товстих гілках і штамбах зачищають уражені місця на корі, захоплюючи на 1,5—2 см живу тканину, всі очистки ретельно збирають на підстелені рядна і спалюють.

Збудники хвороби

Хворобу викликають два види паразитних грибів: Gimnosporangium  sabinae Wint та G. dobrozracovae sp. n.

Розвиток патогену

Поширенню хвороби сприяє наявність ялівцю поблизу грушевих насаджень, оскільки життєвий цикл паразитного гриба — збудника іржі — відбувається на двох рослинах: груші і ялівцю. На груші розвивається ецидіальна стадія гриба. Грушеві дерева один від одного не заражуються, з ялівцю збудник переходить на грушу і навпаки. Ураження ялівцю відбувається восени під час масового достигання та розсіювання ецидіоспор гриба з груші. Через рік після ураження, а іноді й пізніше, на корі гілок ялівцю з’являються невеличкі бугорки, в яких через 3—4 місяці утворюються телейтоспори. Після тривалої дощової погоди за температури повітря +7 °С і вище телейтоспори набрякають і ослизнюються, вкриваючись золотисто-оранжевим нальотом базидіоспор. Найсприятливішими умовами для ураження груші є температура +14…+15 °С і вологість повітря 84—90%. Уражується в першу чергу молодий приріст.

Основне джерело інфекції

Зимує гриб переважно у гілках ялівцю у вигляді міцелію.

Заходи захисту

Розміщення насаджень груш якнайдалі від ялівцевих лісів. Рано навесні зрізання уражених пагонів і скелетних гілок на 5—10 см нижче місця ураження.

Translate »