Захист кабачків від аскохітозу

Для захисту кабачків від аскохітозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін)
Обробка ґрунту перед висаджуванням 2,0 – 3,0
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0 – 1,5
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації ФітоДоктор, 1,0
+
Viridin (Триходермін), 2,0
Аскохітоз на кабачках
Симптоми хвороби

Хвороба, здатна вражати кабачки на всіх етапах розвитку. На листках утворюються невеликі, вологі темно-зелені плями, вони швидко розростаються і стають темно-коричневими, за формою цятки можуть бути округлими, незграбними, а при злитті вони набувають неправильні обриси. На поверхні острівців ураження помітні дрібні чорні вкраплення – пікніди патогена, саме вони є головною прикметою аскохітозу. У посуху уражені ділянки можуть випадати, утворюються дірки в листової пластини, а при сильному ураженні листя повністю висихає. Біля основи або в місцях розгалуження стебел з’являються смуги темно-коричневі, довгасті виразки з пікнідами. При сильному ураженні ці місця стають крихкими і надломлюються. Плоди спочатку заводить безліччю світлих цяток, потім острівці збільшуються, підсихають, розтріскуються і перетворюються в темні, зростаються виразки, що призводить до загнивання.

Збудники хвороби

Збудниками хвороби є Ascochyta cucumis.

Розвиток патогену

У сумчастій стадії гриб називають Mycosphaerella melonis Chin et Walker. Пікніди A. cucumis бурі, великі. Пікноспори довгасті і, дещо зігнуті, з тупими кінцями, безбарвні, з однією поперечною перегородкою, розміром 5,3- 14х4,3 мкм. Псевдотеції темно-блідобурі, сумки циліндричні з 8 сумкоспорами без парафіз. Сумкоспори двоклітинні, розміром 12,5-17,2х6,1 мкм. Під час вегетації рослин гриб поширюється пікноспорами.

Основне джерело інфекції

Джерело інфекції – уражені рештки, на яких зберігаються пікніди і псевдотеції гриба, а також насіння, в якому зберігається грибниця. Поселившись на рослинних рештках, грибок може зберігати життєздатність протягом трьох років.

Заходи захисту

Глибоке осіннє розпушування, знищення всіх залишків, дезінфекція грунту, дотримання сівозміни і режиму поливів, обробка рослин фунгіцидами, опускання і присипання землею стебел для додаткового вкорінення.

Translate »