Захист кабачків від борошнистої роси

Для захисту кабачків від борошнистої роси рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін) Обробка ґрунту перед висаджуванням розсади 2,0 – 3,0
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0 – 1,5
Полісульфід Натрію Обробка по вегетації 4,0 – 5,0

 

*Для органічних господарств

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін)
+
ФітоДоктор
Обробка по вегетації Viridin (Триходермін), 1,5 – 2,0
+
ФітоДоктор, 1,0
Борошниста роса на кабачках
Симптоми хвороби

Як правило, проявляється на листі, у меншій мірі – на стеблах і черешках у вигляді округлих білих плям невеликих розмірів (борошнистий наліт). Вони з часом збільшуються в розмірах і закривають повністю лист порошащим білим нальотом, він в свою чергу, жовтіючи, всихає. Це і є спороношення гриба, що приводить до зниження якості зеленця і його врожайності, а також до порушення процесу фотосинтезу. Цей грибок є поглиначем поживних речовин. Захворювання наносить самий сильний шкоди при високій вологості повітря, в ході надлишкової підживлення азотними добривами, а також при недостатньому і нерегулярному поливі. Грибні спори переносяться у вегетаційний період з хворої рослини на здорову при поливі, догляді за рослиною або ж вітром.

Збудники хвороби

Збудниками хвороби є Erisiphe cichoracearum  f. cucurbitacearum D. C., Sphaerotheca fulignea f. cucumbidis Poll.

Розвиток патогену

Pocлини, ypaжeнi E. cichoracearum, вiдзнaчaютьcя бiлим нaльoтом, пepeвaжнo з вepxньoгo бoкy лиcткa. Плoдoвi тiлa – клeйcтoкapпiї, yтвopюютьcя рідко. Пpи ypaжeннi гpибoм Sph.fuliginea нaлiт poжeвo-cipий, пepeвaжнo з нижньoro бoкy листків. Kлeйcтoкapпiї yтвopюютьcя частіше. Цeй гpиб бiльшe тpaaляєтьcя в пiвдeнниx paйoнax. У цeнтpaльниx paйoнax oднa pocлинa мoжe ypaжyвaтиcя oбoмa гpибaми. Пiд чac вeгeтaцiї з6yдники 6opoшниcтoї pocи пoшиpюютьcя конідіями. Пepвиннe зapaжeння pocлин вiдбyвaєтьcя вiд cyмкocпop, якi дoзpiвaють y клeйcтoкapпiяx нa oпaлиx лиcткax нaвecнi. Oптимaльнa тeмпepaтypa для пpopocтaння кoнiдiй i cyмкocпop – +25..+27°C. Дo вологи гpиби нe вибaгливi, можуть пpopocтaти й зapaжyвaти pocлини пpи 20%-й вiднocнiй вoлoгocтi, xoч нaйбiльш cпpиятливoю для ниx є вoлoriсть 80-90%.

Основне джерело інфекції

Інфекція зберігається на післязбиральних рештках, на стадії плодових тіл. Зимує гриб на рослинних залишках різних бур’янів (подорожник, осот тощо).

Заходи захисту

Видалення та спалювання усіх решток після збирання врожаю, глибока зяблева оранка.

Translate »