Захист кабачків від фузаріозу

Для захисту кабачків від фузаріозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін)
Обробка ґрунту перед висаджуванням 2,0 – 3,0
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0 – 1,5
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації ФітоДоктор, 1,0
+
Viridin (Триходермін), 2,0
Фузаріоз на кабачках
Симптоми хвороби

Рослини можуть бути вражені в будь-якому віці. Гриб проникає в кореневу систему рослини з грунту і розростається в провідних судинах рослини. Як результат уражені сходи в’януть, нижня частина стебла підгниває і рослина гине, а коріння гниють або всихають. Хвороба дуже шкідлива. На листках утворюються плями; тканина між жилками починає відмирати. Потім в’янучи гине вся рослина. Корені та коренева шийка підгнивають, рослина надломлюється.

Збудники хвороби

Збудник – недосконалий гриб Fusarium oxysporum Schl.f.melonis Wr.

Розвиток патогену

Збудник хвороби проникає із грунту в судинну систему кореня і стебла, зумовлюючи їх закупорку та інтоксикацію, чим і пояснюється в’янення рослин. При мікроскопіюванні зрізів уражених рослин добре видно побурівші стінки судин з грибницею.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є грунт, рослинні рештки, насіння. Гриб зберігається тривалий час (до 15 років) у грунті у формі склероцій, хламідоспор та грибниці.

Заходи захисту

Дотримання сівозміни – повернення на попереднє поле баштанних культур можливе не раніше як через 5-6 років. Збалансоване внесення добрив. Своєчасні помірні поливи, вчасне розпушування грунту та біля рослин. Старанне збирання і знищення рослинних решток та глибока зяблева оранка.

Translate »