Захист капусти від сірої гнилі

Для захисту капусти від сірої гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
ФітоДоктор Передпосівна обробка насіння, 10 л/т 1,0-1,5
Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 1,5-2,5
Viridin (Триходермін) Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 3,0
Сіра гниль капусти
Симптоми хвороби

Зовнішні ознаки проявляються на листках і качанах у вигляді мокрої гнилі. Переважна більшість капустяних культур уражується у період їх зберігання. Уражена тканина качана покривається сірим пухким нальотом, який на дотик завжди порошить у вигляді цівки сірого диму. Згодом на ураженій поверхні з’являються дрібні чорні склероції. Шкідливість сірої гнилі виявляється у зниженні товарних якостей качанів і технологічних якостей насіння. Недобір урожаю насіння сягає до 20% і більше.

Збудники хвороби

Збудник – гриб Botrytis cinerea Fr.

Розвиток патогену

Збудником гнилі є гриб, який селиться на травмованих чи підморожених частинах капусти. Він здатний передаватися як через повітря, так і при стиканні загнилих головок зі здоровими. Надзвичайно швидко поширюються спори у підвалах (при значній вологості та підвищених температурах). Оптимальні умови для розвитку хвороби — вологий ґрунт і температура в межах 19-26°С.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є склероції патогена на уражених рештках у ґрунті, які зберігають свою життєздатність декілька років, засмічений посівний матеріал склероціями гриба і заражене насіння, в якому зберігається грибниця.

Заходи захисту

Проти сірої гнилей ефективними заходами є дотримання сівозміни, збалансоване живлення рослин, обприскування рослин дозволеними фунгіцидами або опудрення качанів перед закладанням на зберігання крейдою, дотримуватися правильного режиму їх зберігання.

Translate »