Захист картоплі від сухої гнилі

Для захисту картоплі від сухої гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Viridin (Триходермін) Обробка ґрунту перед висаджуванням розсади 2,0 – 3,0 л/га
ФітоДоктор Обробка бульб перед посадкою 0,3 на 1 т бульб
Гаубсин FORTE
+
ФітоДоктор
Обробка по вегетації Гаубсин, 2,0 л/га
+
Фітодоктор, 1,0 – 1,5 л/га
Суха гниль на картоплі
Симптоми хвороби

Суха (фузаріозна) гниль бульб проявляється найчастіше через 2-3 місяці після збирання. На їх поверхні утворюються сірувато-бурі або матові, трохи вдавлені плями різних контурів, під якими тканина стає бурою, трухлявою і сухою. Пізніше плями збільшуються, бульби зморщуються, і на їх ураженій поверхні з’являються невеликі опуклі сірувато-білі, рідше жовтуваті або рожеві подушечки. У сухому сховищі уражені бульби поступово висихають, їх шкірка зморщується. Шкідливість хвороби полягає у зрідженні насаджень картоплі в результаті втрати бульбами схожості. За нормальних умов зберігання втрати бульб від сухої гнилі становлять 5-15%, а за підвищеної температури і вологості — 30-50% і більше.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є Fusarium solani Appl. et Wr., Fusarium oxysporum Schl. Fusarium solani Bilai, Fusarium culmorum Sacc та ін.

Розвиток патогену

Патогени можуть проникати в бульби, уражені фітофторозом, паршею звичайною і порошистою та пошкоджені комахами й нематодами. Оптимальні умови для розвитку хвороби створюються за температури +17…+25°С, відносної вологості 70% і за вільного доступу повітря. Значно менше розвивається суха гниль на картоплі, що вирощується на полях, де вносять гній і мінеральні добрива. Спостерігається залежність ступеня розвитку сухої гнилі і від розміру бульб. Чим вони більші, тим сприятливіші умови для розвитку хвороби.

Основне джерело інфекції

Основне джерело інфекції — заражений ґрунт, уражені бульби і рослинні рештки.

Заходи захисту

Перед закладанням бульб на зберігання ретельний фітопатологічний контроль, видалення з партій уражених хворобами і механічно пошкоджених бульб, озеленення насіннєвого матеріалу, вирощування стійких сортів.

Translate »