Захист кавуна від пероноспорозу, або несправжньої борошнистої роси

Для захисту кавуна від пероноспорозу, або несправжньої борошнистої роси рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін) Обробка ґрунту перед висаджуванням розсади 2,0 – 3,0
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0 – 1,5
Полісульфід Натрію Обробка по вегетації 4,0 – 5,0

 

*Для органічних господарств

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін)
+
ФітоДоктор
Обробка по вегетації Viridin (Триходермін), 1,5 – 2,0
+
ФітоДоктор, 1,0
Пероноспороз, або несправжня борошниста роса на кавунах
Симптоми хвороби

Хвороба уражує дині, кавуни, кабачки. Уражується головним чином листя на всіх фазах розвитку рослин, в тому числі і сім’ядолі. З верхнього боку листків утворюються жовто-коричневі плями. Нижній бік листків вкривається сіро-фіолетовим нальотом- безстатеве спороношення гриба. Уражене листя буріє, сохне й обпадає. Безстатеве спороношення гриба представлене зооспорангієносцями із зооспорами, статеве – ооспорами.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є нижчий гриб Peronospora cubensis.

Розвиток патогену

Міцелій паразита несепторований, на вегетативних гіфах утворюються гаусторії, за допомогою яких здійснюється проникнення в тканину рослини. Спороношення представлене зооспорангієносцями з зооспорангіями. Зооспорангії у водному середовищі проростають зооспорами з двома джгутиками. Для проростання зооспорангіїв, ооспор потрібна краплинна волога. Ураження рослин відбувається якщо краплинна волога зберігається на листках протягом 4-6 годин. В період вегетації збудник розповсюджується зооспорангіями. Проростання відбувається зооспорангіями з зооспорами або  міцелієм. Ендофітний міцелій утворює на листках нову генерацію зооспорангіїв. Сприятливою для розвитку пероноспорозу є висока вологість повітря, помірна температура — 18-23 °С вдень і прохолодна 13-15 °С вночі, часті холодні роси, щільна згущеність рослин на рядках.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є уражені рослинні рештки, на яких зберігаються ооспори. Після мінералізації решток ооспори залишаються в грунті.

Заходи захисту

Дотримання сівозміни. Видалення та знищення післязбиральних решток, глибока зяблева оранка. Просторова ізоляція від посівів інших гарбузових культур.

Translate »