Захист квасолі від фузаріозної кореневої гнилі

Для захисту квасолі від фузаріозної кореневої гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Целюлад Л Обробка пожнивних решток попередника 1,0-2,0
ФітоДоктор Передпосівна обробка насіння 1,0-1,5
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін)
Обприскування рослин по вегетації ФітоДоктор, 1,0
+
Viridin (Триходермін),  1,0-2,0
Фузаріозна коренева гниль квасолі
Симптоми хвороби

Кореневі гнилі можуть бути як грибкового, так і бактеріального характеру. Найбільшу небезпеку кореневі гнилі представляють для молодих рослин і сходів – аж до загибелі, особливо якщо погода стоїть дощова. На коренях, а також стеблі починає формуватися білий, іноді – з фіолетовим або рожевим відтінком, наліт з щільними подушечками (слизовий наліт є наслiдком бактеріального ураження). У молодих рослин квасолі в місці зіткнення стебла з грунтом утворюється перетяжка, через яку рослина недоотримує живлення. Уражені тканини темніють, листя никнуть, приймаючи як би обпаленого вигляду, і незабаром гинуть.. Особливо велику небезпеку хвороба становить для сходів, спричинюючи загнивання проростків, коренів і сім’ядолей. У молодих рослин спочатку буріє і потовщується підсім’ядольне  коліно,  а  потім  прикоренева  частина  стебла чи головний (стержневий) корінь. Згодом місця ураження набувають темно-коричневого забарвлення, на них утворюються різної глибини виразки та тріщини.

Збудники хвороби

Збудниками хвороби є гриби Fusarium oxysporum f. sp. phaseoli.

Розвиток патогену

Сильний розвиток фузаріозу відбувається в періоди з високою температурою, низькою відносною вологістю повітря та невеликою кількістю вологи. В окремі роки, особливо з підвищеною вологістю в другій половині вегетації, фузаріоз може уражувати також боби та насіння.

Основне джерело інфекції

Джерелами хвороби можуть бути рослинні рештки, ґрунт, але, головним чином, найбільше значення має інфіковане патогенами насіння.

Заходи захисту

Дотримання 3-4 річного чергування культури в сівозміні; використання здорового посівного матеріалу; ранні строки посіву; оптимальна норма висіву та глибина заробки насіння; протруювання насіння.

Translate »