Захист лохини від антракнозу

Для захисту лохини від антракнозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Гаубсин FORTE
+
Viridin (Триходермін)
Регулярні обробки по вегетації Гаубсин FORTE, 5,0 л/га
+
Viridin (Триходермін), 4,0 л/га
Viridin (Триходермін)  Внесення з поливною водою 8,0 – 10,0 л/га

 

Антракноз на лохині
Симптоми хвороби

Уражуються листки, черешки, квітконоси, рідше ягоди, але найбільш загрозливим є ураження пагонів. На листках з’являються невеликі, ледве помітні сіруваті плями з пурпуровою облямівкою. Уражена тканина іноді випадає. Черешки вкриваються такими ж дрібними плямами, які поглиблюються, набувають вигляду невеликих виразок, уражені листки опадають. На стеблах утворюються спочатку невеликі довгасті сірі плями з широкою пурпуровою облямівкою, які, поступово збільшуючись, зливаються і поглиблюються, перетворюючись на суцільні виразки. При сильному уражені тканина на кінцях однорічних і дворічних пагонів пробковіє, буріє, вкривається тріщинами й відмирає. При уражені квітконосів плями охоплюють їх кільцем і вони починають в’янути разом з ягодами. Плоди уражуються порівняно рідко. На поверхні їх спочатку з’являються неглибокі виразки, ягоди припиняють ріст і засихають, муміфікуються.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Gloesporium venetum Speg.

Розвиток патогену

На уражених тканинах усіх органів рослини у вологу погоду з’являються конідіальні плодоношення гриба у вигляді жовтуватої маси спор, вкритої слизом. Поширюється хвороба за допомогою краплин дощу, рясних рос, а також комах. З’являється хвороба після розпускання листків, але найбільшого розвитку набуває під час достигання ягід. Навесні після дощів у місцях уражень утворюються конідії, що потрапляють на молоді листочки, які щойно розпустилися, та пагони й уражують їх. У дощові роки хвороба розвивається дуже сильно, і шкода від неї стає досить помітною. Поширюється хвороба в основному із садівним матеріалом.

Основне джерело інфекції

Зимує гриб в уражених пагонах, а також в ураженому опалому листі.

Заходи захисту

Обрізування та спалювання уражених пагонів малини, знищення опалого листя. Не слід розташовувати насадження у низинних місцях. Садівний матеріал добирають лише від здорових кущів.

Translate »