Захист лохини від фомопсису

Для захисту лохини від фомопсису рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Гаубсин FORTE
+
Viridin (Триходермін)
 
Регулярні обробки по вегетації Гаубсин FORTE, 5,0 л/га
+
Viridin (Триходермін), 4,0 л/га
Viridin (Триходермін)  Внесення з поливною водою 8,0 – 10,0 л/га

 

Фомопсис на лохині
Симптоми хвороби

Гриб викликає ушкодження рослин на площах, де в період вегетації на деякий час застоюється вода. Він проникає в тканини верхівки зростаючого пагону і швидко поширюється до його основи. Верхівка пагону в’яне і темніє. Збудник хвороби розмножується тільки безстатевим шляхом – конідіями. Найбільш шкідливим захворювання є в регіонах з підвищеною вологістю повітря. Перші ознаки зараження з’являються в червні на листках і однорічних пагонах у вигляді чорно-бурих, круглих або овальних цяток. Гриб викликає знебарвлення кори, плями з’являються, як правило, на перших 6-7 міжвузлях, а при сильному розвитку хвороби зараження проявляється на плодових ланках і багаторічних гілках. На вицвілих ділянках кори при температурі вище 10 ° С утворюються плодові тіла гриба – пікніди, які часто зливаються в витягнуті поздовжні плями. У дощ, або при сильній росі, спори розпливаються з краплями води, а після висихання розносяться вітром, комахами і кліщами. Коли навколо старої деревини утворюється кільце ураженої кори, частини рослини, розташовані вище цього кільця, відмирають. Рослини часто заражаються чорної плямистістю через механічні ушкодження. Швидше поширюється хвороба на плантаціях, де внесений азот. При сприятливих для розвитку гриба умовах можуть загинути всі річні прирости лохини.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Phomopsis viticola.

Розвиток патогену

Грибок зимує в мертвих гілках і пагонах заражених протягом минулого року. Починаючи з ранньої весни, спори вивільняються зі старих заражень і розсіюються дощем і вітром. Велика частина спор вивільняється з моменту розкриття бруньок до цвітіння. Вони захоплюються бруньками, проростають і заражають судинну систему. Після знищення гілки, плодові тіла, які називаються пікнідами, проростають прямо на поверхню кори. Ці плодові тіла виділяють конідії у формі кремових крапель, викликаючи додаткові зараження. Продукування конідій триває до серпня або навіть вересня.

Основне джерело інфекції

Збудник зберігається в корі.

Заходи захисту

Грибок вразливий в основному під час первинного зараження, до розвитку міцелію в тканинах кори й формування плодових тіл або при видаленні зів’ялих, усохлих гілок. Вирізання уражених гілок нижче місця потемніння кори, обробка фунгіцидами всередині куща попередить первинне зараження, якщо навколо були випадки даної хвороби.

Translate »