Захист лохини від моніліозу

Для захисту лохини від моніліозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін) 
Регулярні обробки по вегетації Фітодоктор, 1,0 – 3,0 л/га
+
Viridin (Триходермін), 3,0 – 4,0 л/га
Viridin (Триходермін)  Внесення з поливною водою 8,0 – 10,0 л/га

 

Моніліоз на лохині
Симптоми хвороби

Серед захворювань, яким піддається лохина найпоширенішим є муміфікація плодів або моніліоз. Ця хвороба лохини вражає молоді тканини пагонів і суцвіть, поросль чорніє і відмирає, листя при цьому засихає. Плоди лохини при ураженні грибом розвиваються, як зазвичай, виростаючи до своїх розмірів, але потім висихають. На стадії засихання паростків (перша стадія) листові і плодові гілки гинуть. Ушкодження паростків більш поширені, ніж ушкодження квіток. Спори з’являються як сіра маса біля основи загиблих пагонів. Ці спори потім заражають відкриті квітки, що призводить до муміфікації ягід (друга стадія). Ягоди мають нормальний вигляд до дозрівання, потім стають жовтувато-коричневого або оранжево-рожевого кольору і починають в’янути. Врешті-решт вони опадають на землю і стають сухими і багрянисто-сірими.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Monilinia vaccinii-corymbosi.

Розвиток патогену

Оптимальними для розвитку цієї хвороби є роки із прохолодною та вологою весною. Підвищена вологість сприяє швидкому розповсюдженню спор, а температура близько 15 ⁰С затримує цвітіння і грибок встигає прорости. Конидіальне спороношення гриба спостерігається у вигляді мілких пустул білого кольору; при цьому утворюються конідії (сіруваті подушечки, довжиною 17-25 мкм та шириною 10-15 мкм, частіше овальної форми), зібрані у розгалужені ланцюжки. Конідії переносяться вітром або комахами на здорові рослини. Спори розповсюджуються на всі здорові рослини. Після 8-10 днів з моменту ураження на поверхні плодів з’являються невеликі жовтуваті подушечки (спородохії). Ураженні плоди муміфікуються та відпадають і в таких плодах гриб зимує у вигляді міцелію або склероціїв. Склероціальна стадія це період покою, в якій гриб зимує в муміфікованих плодах. Частіше за все гриб зимує у заражених плодах у вигляді міцелію. Оптимальна температура для розвитку гриба – 15 °C, найбільш сприятлива вологість 95-100 %. Захворювання може розвиватися і при більш низьких температурах, якщо листя залишається вологим протягом тривалого часу.

Основне джерело інфекції

Гриб зимує у вигляді склероцій або у вигляді міцелію в рослинних залишках.

Заходи захисту

Видалення опалих ягід лохини, в невеликих насадженнях падалицю можна прибрати і спалити. На великих площах рекомендується міжрядне дискування. Замість культивації можна збільшити шар мульчі під кущами – до 5 см завтовшки.

Translate »