Захист малини від борошнистої роси

Для захисту малини від борошнистої роси рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Целюлад Л
+
ФітоДоктор 
Обробка листового опаду та кущів (восени) Целюлад, 2.0
+
ФітоДоктор, 2,0
Полісульфід Натрію Обробка по вегетації 4,0 – 5,0

 

*Для органічних господарств

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін)
+

ФітоДоктор 
Обробка по вегетації Viridin (Триходермін), 3,0-50
+
ФітоДоктор, 1,0
Борошниста роса на малині
Симптоми хвороби

Борошниста роса вражає малину в роки з підвищеною вологістю, а також в густих і затінених посадках. На кінцях зростаючих пагонів утворюється білий, спочатку ніжний наліт, що розвивається на верхній і нижній сторонах листочків, частково захоплюючи їх черешки і молоді кінці самого втечі. У вологих умовах наліт стає порошистим і добре помітним. У менш сприятливих умовах наліт важко виявити, тому що він зливається з білими волосками опушених самої малини. Вражені цією хворобою листя малини припиняють зростання. Розвивається хвороба в першій половині літа, включаючи період дозрівання ягід. Шкідливість борошнистої роси виражається в пригніченні решт пагонів і листя малини. Під впливом хвороби вони відмирають або вимерзають. Вражені цією хворобою ягоди малини стають дрібними, з неприємним сизим забарвленням і грибним запахом.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Sphaerotheca macularis Magn.

Розвиток патогену

Зараження сприйнятливих молодих листків, пагонів і плодів здійснюється на початку літа аскоспорами, вони вивільняються з плодового тіла зимуючого гриба. Далі вони поширюються повітряними потоками і заражають нові рослини. В кінці вегетації на ураженій тканині помітні дрібні чорні крапки – це утворилися нові плодові тіла, які відмінно зимують і чекають наступної весни. Особливо сильно розвивається хвороба в суху спекотну погоду з різкими коливаннями температури і вологості. У таких умовах помітно знижується тургорний стан рослин. А це посилює розвиток паразита, який легко проникає в них, руйнуючи покривні клітини.

Основне джерело інфекції

Збудник захворювання в зимовий час зберігається в бруньках уражених пагонів, частково на опалому хворих листі.

Заходи захисту

Не допускати загущення насаджень, своєчасно проріджувати кущі. Вирізати та спалювати хворі й засохлі пагони. Дуже важливо попередити первинне ураження пагонів.

Translate »