Захист меліси від септоріозу, або білої плямистості

Для захисту меліси від септоріозу, або білої плямистості рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Целюлад Л Обробка пожнивних решток попередника 1,0 – 2,0
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0 – 1,5
Гаубсин FORTE
+
Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації Гаубсин, 2,0
+
Viridin (Триходермін), 1,0 – 2,0
Септоріоз, або біла плямистість на мелісі
Симптоми хвороби

При цьому захворюванні суттєво знижується якість листя. Найбільш сильно хвороба проявляється за умов високої вологості ті загущеному посіві. Септоріоз вражає листові черешки, листя та стебла. У середині літа на нижніх листках утворюються плями коричневого кольору, які з часом стають світлішими, але при цьому їх темна облямівка не втрачає свого забарвлення. По мірі розвитку хвороби уражується і верхнє листя. Із часом, листя стає жовтим та засихає, а стеблини ламаються, в наслідок чого сильно страждає урожайність. Хвороба широко розповсюджена та проявляється як на сходах так і на дорослих рослинах.

Збудники хвороби

Гриб – Septoria melissae.

Розвиток патогену

У другій половині літа на нижніх листах з’являються численні неправильної форми, спочатку коричневі, пізніше брудно-білі з темно-коричневою облямівкою, плями. Пізніше в центрі цих плям під епідермісом утворюються чорні крапки – пікніди гриба. У пікнідах формуються одноклітинні пікноспори, за допомогою яких патоген розповсюджується. В період вегетації пікноспори розносяться вітром, дощем або садовим інвентарем. Повторне зараження відбувається при 100 % вологості повітря та температурі 17-22 °С.

Основне джерело інфекції

Зберігається збудник у вигляді пікнід на заражених рослинах, в ґрунті, на рослинних рештках, садівному матеріалі та у вигляді грибниці – на насінні.

Заходи захисту

Знищення уражених решток. Оптимальна схема посадки. Використання здорового насіння. Використання біофунгіцидів.

Translate »