Захист моркви від альтернаріозу

Для захисту моркви від альтернаріозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Viridin (Триходермін) Обробка ґрунту перед висаджуванням розсади 2,0 – 3,0 л/га
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0 -1,5 л/т
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації Фітодоктор, 1,0 – 1,5 л/га
+
Viridin (Триходермін), 2,0 л/га

 

Чорна гниль, або альтернаріоз моркви
Симптоми хвороби

Від недуги страждають коренеплоди, які отримали травми від морквяної мухи і механічного впливу. Ходу хвороби сприяють навіть мікротравми, які можуть статися під час збирання і зберігання. Насамперед на коренеплоді народжуються сухі, неясні, ледве поглиблені сірі плями. Через деякий час уражені тканини темніють до вугільно-чорного відтінку, заглиблюються в м’якоть на 0,5-1,5 см. Класичною ознакою альтернаріозу є темно-оливкове покриття з міцелію і спор гриба, яке при високій вологості стає рясним.

Збудники хворобт

Збудник Alternaria radicina Meier.

Розвиток патогену

Збудник чорної гнилі розвивається при температурі повітря +25…+28 °С і при вологості 85-100%.  Морква страждає досить сильно альтернаріозом, в разі, якщо вона була вирощена за допомогою високих доз азотних добрив, ніж при оптимальних дозах NPK.

Основне джерело інфекції

Альтернарія зберігається на насінні, отриманому з інфікованих посівів і до того ж в грунті.

Заходи захисту

Використання для посіву насіння, отриманого від здорових рослин, або протравленого фунгіцидними препаратами; витримування сівозміни; просторова ізоляція полів першого року і насінників; внесення високих доз фосфорно-калійних добрив; ретельне перебирання моркви перед зберіганням; знезараження маточних коренеплодів перед закладанням на зберігання, обробка до овочесховища і потім навесні; дотримання організації лежання врожаю (температура 1…+2 °С, вологість 85-90%); дезінфекція овочесховища.

Translate »