Захист огірків від кореневої гнилі

Для захисту огірків від кореневої гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
ФітоДоктор Передпосівна обробка насіння, 10 л/т 1,0-1,5
Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 1,5-2,5
Viridin (Триходермін)
Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 3,0
Коренева гниль на огірках
Симптоми хвороби

Коренева гниль може завдавати шкоди як молодим, так і старим рослинам. Коріння уражених рослин темніє, головний корінь часто стає червоно-бурим, розм’якшеним, іноді розділений навпіл кільцеподібною перетяжкою, що є характерною особливістю захворювання. Ознакою появи хвороби є відставання рослин у рості. У ясну сонячну погоду листя хворих рослин починає в’янути, потім повністю засихає.

Збудники хвороби

Збудниками хвороби є недосконалі гриби з роду Fusarium Link.

Розвиток патогену

Збудниками хвороби є гриби роду Fusarium Link. Це грунтові міксоміцети, які у життєвому циклі формують різні морфологічні структури, що забезпечують їхнє розмноження, поширення та збереження за несприятливих умов. Видовий склад цих патогенів залежить від грунтово-екологічних умов. Хвороба вражає в основному ослаблені рослини при перепадах нічних і денних температур, а також при поливі їх холодною водою.

Основне джерело інфекції

Інфекція зберігається у ґрунті. Також коренева гниль виникає при несприятливих умовах вирощування. Збудник хвороби зберігається на рослинних рештках і в ґрунті.

Заходи захисту

Дотримання чергування культур у сівозміні, просторової ізоляції нових посівів культури від минулорічних; вирощування відносно стійких сортів, посів в оптимальні строки здоровим насінням; протруювання насіння,  знищення післязбиральних решток. При сприятливих для розвитку хвороби умовах застосування фунгіцидів.

Translate »