Захист ожини від бактеріального кореневого раку

Для захисту ожини від бактеріального кореневого раку рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін)
Замочування коренів саджанців (або полив одночасно з садінням) ФітоДоктор, 0,1
+
Viridin (Триходермін), 0,3 -0,5 л на 10 л води для замочування 100 – 150 шт.
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації ФітоДоктор, 2,0
+
Viridin (Триходермін), 8,0
Бактеріальний кореневий рак на ожині
Симптоми хвороби

Бактеріальний кореневий рак викликає утворення на коренях ожини і біля основи пагонів пухлини. Пухлини з горбистою поверхнею, зверху коричневі, в середині світлі, іноді тріщинуваті, тверді. Збудник захворювання проникає в кореневу систему через механічні отвори, пошкодження комахами. Пухлини через 1-2 роки розпадаються, заражаючи ґрунт. Ожина частіше уражається кореневим раком при тривалому виростанні на одному місці, де кількість хворих рослин досягає 50-60%. Шкідливість кореневого раку проявляється в ослабленні розвитку ураженого побігу. Хвора коренева поросль наполовину нижче здорової, тонше, листя жовтіше. Ягоди у дворічних пагонів дрібні, сухі. Урожай різко знижується. Хворі рослини менш посухо- і морозостійкі. На тих ділянках, де кореневий рак є, він зазвичай має масове поширення.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є бактерії  Agrobacterium tumefaciens Conn., Pseudomonas tumefaciems flevens.

Розвиток патогену

Ураженню рослини сприяють механічні пошкодження коренів, а також пошкодження їх личинками хрущів і дротяників. Поширенню хвороби сприяє тривале культивування рослин на одному місці, особливо на лужних грунтах.

Основне джерело інфекції

На нові ділянки це захворювання заноситься з ураженим посадковим матеріалом, у якого дрібні пухлини часто не помічають і не видаляють.

Заходи захисту

Під час придбання.саджанців треба оглядати кореневу систему. Саджанці з наростами на кореневій шийці для садіння непридатні. Нарости на бічних коренях треба обрізувати, а перед садінням дезинфікувати корені. Щоб запобігти ураженню коренів, треба знищувати шкідників, які живуть у грунті (личинок хрущів, дротяників та ін.).

Translate »