Захист ожини від пурпурової плямистості

Для захисту ожини від пурпурової плямистості рекомендуємо використовувати:

Препарат Способ обработки, расход рабочего раствора Норма применения,
(л/га или л/т)
Гаубсин FORTE
+
ФітоДоктор
Регулярні профілактичні обробки по вегетації Гаубсин, 5,0
+
ФітоДоктор, 2,0
Хімічний 33P
+
ФітоДоктор
При наявності хвороби Хімічний 33Р
+
ФітоДоктор, 2,0
ФітоДоктор
+
Viridin (Триходермін)
Внесення з поливною водою ФітоДоктор, 2,0
+
Viridin (Триходермін), 8,0
Целюлад Л
+
ФітоДоктор
Обробка листового опаду та кущів (восени) Целюлад, 2,0
+
ФітоДоктор, 2,0
Пурпурова плямистість на ожині
Симптоми хвороби

На молодих пагонах в нижній і середній частинах, переважно нижче місця прикріплення черешка листа, з’являються пурпурові розпливчасті плями, які швидко збільшуються в розмірах і поступово окільцевують пагони. У міру розростання плями стають буро-коричневими з більш світлою серединою, до осені вони можуть охопити більше половини стебла. На корі в місцях появи плям з’являються поздовжні тріщини. При згинанні уражені пагони легко ламаються. Уражені бруньки не розпускаються або з них утворюються слабкі бічні гілочки з малою кількістю ягід.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Didymella applanata Sacc.

Розвиток патогену

Поширюється захворювання в серпні — вересні, коли йде масове дозрівання спор збудника дідімели. У другій половині літа на поверхні плям утворюються дрібні чорні крапки – пікніки, що містять видовжені одноклітинні спори. Це конідіальна стадія гриба. Розвитку хвороби сприяють теплі з великою кількістю опадів весна і літо, а також теплі вологі зими.

Основне джерело інфекції

Зимує збудник хвороби міцелієм в корі уражених стебел, а також псевдотециями і пікнідами, які утворюються на уражених тканинах в кінці літа.

Заходи захисту

Не допускати загущення насаджень, своєчасно проріджувати кущі. Вирізати та спалювати хворі й засохлі пагони. Дуже важливо попередити первинне ураження пагонів.

Translate »