Захист перцю від фітофторозу

Для захисту перцю від фітофторозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Viridin (Триходермін)
Обробка ґрунту перед висаджуванням розсади  2,0 – 3,0 л/га
ФітоДоктор Обробка насіння 1,0-1,5 л/т
Viridin (Триходермін) Замочування коренів розсади (або полив одночасно з садінням) 100 мл на 10 л води
ФітоДоктор
+

Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації ФітоДоктор, 1,0 – 1,5 л/га
+
Viridin (Триходермін), 2,0  л/га
Фітофтороз на перці
Симптоми хвороби

Можуть ушкоджуватись всі органи рослини. Зараження коренів зазвичай призводить до швидкого в’янення рослини. Уражені корені набувають темно-коричневе забарвлення, і зовнішня кора кореня легко відшаровується і сходить. Симптоми зараження кореневої шийки спочатку проявляються у вигляді темно-зелених рідких уражених ділянок, які, у міру збільшення в розмірі, стають темно-коричневими. Поперечний переріз інфікованої кореневої шийки змінює забарвлення на темно-коричневий, яке може поширюватися по всій корі кореня. Симптоми на листках починають проявлятися у вигляді невеликих дрібних ушкоджень неправильної форми. У міру того як пошкодження збільшуються в розмірі, уражена тканина всихає і набуває жовтувато-коричневого кольору. В ідеальних для зростання гриба умовах на поверхні листя можна побачити спороношення. Уражені стебла згодом відмирають. Пошкодження на плодах спочатку проявляються у вигляді темно-зелених поодиноких плям. У міру поширення інфекції, плоди зморщуються, але зазвичай не опадають. На поверхні плодів можна побачити спори і міцелій гриба.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Phytophthora capsici.

Розвиток патогену

Дощ, вологі грунту і поганий дренаж грунту сприяють розвитку та поширенню хвороби. У районах з кліматичними умовами, які зумовлюють необхідність застосування зрошення, тривалі періоди вологого стану ґрунту також сприяють стадії фітофторозу, на якій спостерігається гниль коренів і кореневої шийки. Поширення хвороби зазвичай відбувається в напрямку руху поверхневого стоку води. У районах з рясними опадами спостерігається як в’янення листя, так і гниль кореневої шийки. Розбризкує краплі дощу і вітер сприяють поширенню хвороби з рослини на рослину. Інфекція може також розповсюджуватися з частинками грунту, які переносяться на сільськогосподарське обладнання та взуття.

Основне джерело інфекції

Зберігається на рештках уражених рослин і в насінні.

Заходи захисту

Знищення рослинних залишків. Дотримання сівозміни – культуру можна повертати на попереднє місце не раніше ніж через чотири-п’ять років. Знезараження грунту і конструкцій в теплицях.

Translate »