Захист полуниці від сірої гнилі

Для захисту полуниці від сірої гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Гаубсин FORTE
+
Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації Гаубсин, 5,0
+
Viridin (Триходермін), 2,0 – 3,0
ФітоДоктор Обробка листового опаду та кущів (восени) 2,0
Сіра гниль на полуниці
Симптоми хвороби

Широко розповсюджена і небезпечна хвороба суниці. Уражає всі надземні органи рослини: листя, бутони, квітки, плодоніжки, зав’язі, ягоди. На листках утворюються великі розпливчасті темно-сірі загнилі плями. На дозріваючих ягодах з’являються бурі плями, тканина плодів розм’якшується, стає в’ялою, водянистою, втрачає смак, аромат, колір. Ягоди покриваються густим сірим нальотом, який при дотику порошиться.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Botrytis cinerea.

Розвиток патогену

Спороутворення гриба відбувається при високій відносній вологості (70–80 %) і широкій амплітуді коливання температури — від 5 до 30 °C. Особливо небезпечне для суниці поєднання сирої та холодної погоди, яке знижує стійкість рослини до захворювання. Дотикання квітконосів і ягід до землі, наявність гниючих залишків рослин, гнилої соломи або тирси, хворих ягід — все це збільшує можливість зараження. У роки з частим випаданням опадів втрати врожаю від цієї хвороби досягають 50 % і більше. Поширюється сіра гниль спорами.

Основне джерело інфекції

Інфекція зберігається в ґрунті й на рослинних рештках.

Заходи захисту

Проріджування загущених посадок, видалення рослинних залишків, видалення і знищення гнилих ягід, не можна проводити полив полуниці дощуванням під час цвітіння і росту зав’язей, для запобігання ураження тільки що почервонілі і не зовсім зрілі ягоди знімають, після кожного дощу розпушують землю.

Translate »