Захист цибулі від мокрої гнилі

Для захисту цибулі від мокрої гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Viridin (Триходермін)
Обробка ґрунту перед висаджуванням розсади 2,0 – 3,0 л/га
ФітоДоктор Обробка посадкового матеріалу 1,5 л/ на 35 л води на 1 т цибулин
ФітоДоктор
+

Viridin (Триходермін)
Обробка по вегетації ФітоДоктор, 1,0 -1,5 л/га
+
Viridin (Триходермін), 2,0  л/га

 

Мокра гниль на цибулі
Симптоми хвороби

Хвороба поширена на цибулі першого року вирощування, в період зимового зберігання і на насінниках у полі. Бактерії проникають у рослини ще у полі через різні поранення, а також в місцях пошкодження комахами. Частіше уражується цибуля-ріпка, може уражуватись і часник. На уражених цибулинах навколо стеблового кінця утворюється світла або рожева велика пляма, тканина під якою розм’якшується і набуває вигляду ніби насиченої водою. У таких цибулин перший зовнішній шар соковитих лусок здоровий, а наступні два мають жовто-буре забарвлення. Чергування здорових і уражених лусок спостерігається і в більш глибоких внутрішніх шарах цибулини. За інтенсивного ураження вся цибулина розм’якшується і загниває, виділяючи неприємний запах.

Збудники хвороби

Збудник – бактерія Еrwinia corotovora Holl.

Розвиток патогену

Під час зберігання мокра гниль з уражених цибулин поширюється на здорові і викликає їх загнивання, що призводить до великого відходу цибулі. Висаджені на насінники уражені цибулини не проростають.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є уражені цибулини.

Заходи захисту

На зберігання слід відбирати тільки здорові без пошкоджень дозрілі цибулини. Перед закладанням у сховищах їх добре просушують. Необхідно дотримуватися правильного режиму зберігання цибулі.

Translate »