Захист винограду від оїдіума

Для захисту винограду від оїдіума (борошниста роса) рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Полісульфід Натрію Регулярні обробки по вегетації 4,0 – 5,0 л/га

 

*Для органічних господарств:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Гаубсин FORTE
+
ФітоДоктор
Регулярні обробки по вегетації Гаубсин FORTE,  5,0-8,0  л/га
+
ФітоДоктор, 1,5 – 2,0  л/га
Целюлад Л Обробка листового опаду та кущів 3,0 л/га

 

Оїдіум (борошниста роса) на винограді
Симптоми хвороби

Незабаром після початку росту пагонів винограду можна знайти серед них такі, які відстають у рості, їх листя виглядає кучерявим, і вони покриті повністю або частково сірувато-білим пилом. З червня цей сірувато-білий наліт частіше помітний на верхній і нижній сторонах листків. На листі наліт утворюється на верхньому боці у вигляді поодиноких плям, які пізніше зливаються і покривають весь листок. Потім листя скручується і засихає. Молоді пагони погано ростуть, не визрівають, іноді буріють і гинуть.. Все суцвіття і грона винограду і верхівки пагонів можуть виглядати, як ніби обсипані золою або борошном. Уражені суцвіття відмирають. Заражені ягоди висихають, а ягоди розміром з горошину лопаються і руйнуються пліснявими грибами або висихають в суху погоду. Оїдіум завдає великої шкоди, перш за все в результаті знищення грон винограду.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Uncinula necator Burril.

Розвиток патогену

Перші ознаки хвороби з’являються навесні (травень), а масове по¬шкодження й поширення починається, коли температура повітря сягає +20– 25°С, а вологість — 60–80 %., Уражені квітки й бутони покриваються борошнистим нальотом і опадають. Ягоди, які достигають, при ураженні розтріскуються, пліснявіють і загнивають. У цей час на пошкоджених ягодах інтенсивно розвивається сіра гниль, що може спричинити повну втрату врожаю.

Основне джерело інфекції

Збудник хвороби зимує, як правило, на уражених пагонах та під лусками бруньок. Навесні вітер легко розносить конідії грибка, які викликають первинне ураження у вигляді ніжного сірувато-білого нальоту.

Заходи захисту

Агротехнічні прийоми сприяють провітрювання кущів (підв’язування пагонів, пасинкування, обламування пагонів, боротьба з бур’янами).

Translate »