Захист винограду від сірої гнилі

Для захисту винограду від сірої гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування
Гаубсин FORTE
+
Viridin (Триходермін)
Регулярні обробки по вегетації Гаубсин FORTE, 5,0 л/га
+
Viridin (Триходермін), 2,0 – 3,0 л/га
Целюлад Л Обробка листового опаду та кущів 3,0 л/га

 

Сіра гниль на винограді
Симптоми хвороби

На виноградниках сіра гниль в холодну і сиру весняну погоду покриває нальотом бруньки і молоді пагони. У погано вентильованих насадженнях, при вологій погоді утворюється сірий наліт, що покриває всі частини грона винограду, який пилить при дотику. Часто вся гроно перетворюється в непривабливу, кашоподібну грудку. У суху погоду розвиток гриба обмежується першими ураженими ягодами, які потім зморщуються. Одностороннє живлення азотом підвищує сприйнятливість кущів до хвороби. При настанні сухої погоди весняна інфекція майже завжди припиняється. Уражені суцвіття винограду або їх частини відмирають, буріють і всихають в суху погоду, нагадуючи ознаки паралічу. У виноградарстві сіра гниль особливо небезпечна як збудник гнилі ягід. При ранньому зараженні грон важливо те, що цей гриб вражає перш за все місця поранень або ослаблені частини куща винограду.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Botrytis cinerea.

Розвиток патогену

Сіра гниль супроводжує виноград протягом усього року там, де виникають сприятливі умови для зараження і розвитку. Уражаються всі зелені частини куща і однорічна деревина. Гриб небезпечний при проведенні щеплень, тому що поряд з заготовленими живцями він вражає також і місця щеплення. Він селиться на починаючих зростання пагонах і може викликати сильне випадання вже при стратифікації, а пізніше також і в розпліднику.

Основне джерело інфекції

Рослинні залишки, грунт, уражені бруньки лози.

Заходи захисту

Вирощування комплексно стійких сортів, мульчування грунту під кущем, своєчасне внесення калійно-фосфорних добрив, видалення пасинків і профілактичні обробки біологічними фунгіцидами.

Translate »