Захист буряка від іржі

Для захисту буряка від іржі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Фітодоктор Передпосівна обробка насіння, 10 л/т 1,0-1,5

Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га

1,5-2,5
Viridin (Триходермін) Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 3,0
Іржа на буряках
Симптоми хвороби

Захворювання проявляється вогнищами як на товарних посівах, так і на насінниках. Ураженість рослин в осередках іноді досягає 10% і більше. Хвороба проявляється навесні, спочатку на нижніх листках і черешках розетки насінників, а пізніше – на листках товарних посівів буряка у вигляді опуклих помаранчевих плям діаметром 2-5 мм. Поряд з таким проявом хвороби починають з’являтися та поступово наростають на листових пластинках червоно-бурі подушечки – уредініі гриба. В кінці вегетації формуються чорні теліопустули збудника хвороби, який є однодомним і розвивається по повному циклу виключно на буряках. Шкідливість хвороби полягає в тому, що пустули гриба при дозріванні розривають епідерміс, утворюючи порошісті рвані рани, в результаті чого у хворих рослин порушується асиміляція, підвищуються транспірація та дихання, знижується посухостійкість. Уражені рослини витрачають значну енергію та великий запас пластичних речовин на рубцювання ран, в результаті чого різко знижується їх продуктивність.

Збудники хвороби

Збудниками хвороби є гриби Uromyces betae Lev.

Розвиток патогену

Під час вегетації гриб поширюється уредініоспорами, формуючи кілька поколінь. Інкубаційний період розвитку хвороби при зараженні рослин уредініоспорами при температурі 16 … 22 ° С дорівнює 10-17 діб. Розвитку хвороби сприяє тепла та волога погода.

Основне джерело інфекції

Зберігається патоген в формі теліоспор на рослинних рештках, на черешках головки маточних коренеплодів, на ураженому насінні та уредініогрібніцей на живих листках зимуючих буряків.

Заходи захисту

Головним заходом обмеження розвитку цієї хвороби вважається дотримання сівозміни.

Translate »