Захист часника від пероноспорозу

Для захисту часника від пероноспорозу рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування, (л/га або л/т)
Фітодоктор Передпосівна обробка насіння, 10 л/т 1,0-1,5

Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га

1,5-2,5
Viridin (Триходермін) Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 3,0
Пероноспороз на часнику
Симптоми хвороби

На листях або стрілках часнику утворюються овальні або циліндричні уражені ділянки блідо-зеленого, жовтуватого або коричневого кольору. За сприятливої погоди (волого і прохолодно) інфіковані листя покриваються масою спорів від сірого до фіолетового кольору, листя скручуються і відсихають. Захворювання починає вражати цілі ділянки поля.

Збудники хвороби

Збудник – ооміцетний гриб Рeronospora destructor

Розвиток патогену

У період вегетації пероноспороз поширюється конідіями, які розносяться вітром, поливною та дощовою водою. Рясне конідіальне спороношення утворюється рано вранці, коли випадають роси. Конідії гриба у вологу погоду зберігають життєздатність протягом кількох днів, в суху – під дією сонячних променів гинуть через 1,5- 2 години.

Основне джерело інфекції

Джерелом інфекції є уражені рослини. Гриб може зберігатися також і на рослинних рештках. Насінням і під час зберігання пероноспороз не розповсюджується.

Заходи захисту

Головним заходом проти несправжньої борошнистої роси є одержання здорового садивного матеріалу, дотримання сівозміни – часник повинен повертатися на попереднє місце не раніше ніж через 3-4 роки. Не допускати збільшення дози азотних добрив.

Translate »