Захист лохини від сірої гнилі

Для захисту лохини від сірої гнилі рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування, (л/га або л/т)
Фітодоктор Передпосівна обробка насіння, 10 л/т 1,0-1,5
Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 1,5-2,5
Viridin (Триходермін) Обприскування рослин по вегетації, 250-300 л/га 3,0
Сіра гниль на лохині
Симптоми хвороби

Сіра гниль вражає в основному дозрілі плоди, за сприятливих умов гриб може паразитувати навіть на деревині. На гниючих ягодах з’являється характерний сірий пушок – міцелій гриба. Міцелій і склероції гриба накопичуються в рослинних рештках на поверхні грунту, де вони утворюють нові покоління конідій, які вітер переносить на рослини. Сіра гниль найбільш небезпечна при тривалої прохолодної і вологої погоди. Найбільш небезпечним є потрапляння патогена на квітки – це може привести до зниження врожайності. Найбільш схильні до цього захворювання рослини, з високим рівнем азотного живлення, а також рослини в насадженнях з поганою циркуляцією повітря – в загущених посадках.

Збудники хвороби

Збудником хвороби є гриб Botrytis cinerea.

Розвиток патогену

Майже у всіх зимуючих насадженнях міститься міцелій гриба, який перебуває в сухому листі, що знаходиться в рядах або в міжряддях. На початку весни, міцелій стає активним і виробляє велику кількість мікроскопічних спор (конідій) на поверхні старих рослинних залишків в рядах насадження. Спори можуть поширитися вітром по всьому насадженні, осідаючи на цвіті та плодах. Вони проростають за умови наявності вологи на поверхні рослини і грунту. Зараження може відбутися протягом декількох годин. Ідеальними умовами для розвитку хвороби є температура в межах від 20 до 27 °С і наявність шару вологи на листках від дощу, роси, туману, або зрошувальної води. Захворювання може розвиватися і при більш низьких температурах, якщо листя залишається вологим протягом тривалого часу.

Основне джерело інфекції

Гриб зимує у вигляді склероцій або у вигляді міцелію в рослинних залишках.

Заходи захисту

Важливим є правильний підбір відстані між рослинами і строків внесення добрив. Надмірне застосування азотних добрив, особливо навесні, може призвести до збільшення загущеності листової маси рослин. Затінення ягід густим листям запобігатиме швидкому висиханню плодів у вологі періоди і створюватиме ідеальні умови для розвитку хвороби.

Translate »