Захист персика від борошнистої роси

Для захисту персика від борошнистої роси рекомендуємо використовувати:

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Целюлад Л
+
ФітоДоктор 
Обробка листового опаду та стволів дерев (восени) Целюлад, 3,0- 5,0
+
ФітоДоктор, 1,5 – 2,0
Полісульфід Натрію Обробка по вегетації 4,0 – 5,0

 

*Для органічних господарств

Препарат Спосіб обробки, витрата робочого розчину Норма застосування,
(л/га або л/т)
Viridin (Триходермін)
+
ФітоДоктор 
Обробка по вегетації Viridin (Триходермін), 3,0-5,0
+
ФітоДоктор, 1,0
Борошниста роса на персику
Симптоми хвороби

На початку – всередині травня на листях, а пізніше на верхівках молодих пагонів з’являться борошнистий наліт, який є міцелієм із конидієносців. Найбільш сильно розвивається хвороба всередині літа і проявляється у вигляді білого повстяного нальоту на листі, пагонах та плодах. Хворі листя складаються «човником», а потім опадають. Борошниста роса персика сильніше розвивається на деревах із великим приростом молодих пагонів. Ушкоджені листя опадають, оголюючи верхівки дерев. Хворі пагони засихають, а плоди розтріскуються та загнивають. Хвороба викликає сильне пригнічення дерев, плоди втрачають смакові якості, врожайність різко падає. Ослаблені хворобою дерева сильно ушкоджуються морозом і урожайність наступного року також сильно знижується. Особливо шкідлива хвороба в період посухи.

Збудники хвороби

Гриб – Sphaerotheca pannosa Lev.

Розвиток патогену

Зимує гриб у вигляді міцелію на уражених пагонах. Навесні гриб утворює конидіальне спороношення – джерело первинного зараження. Потрапляючи на молоде листя, а потім на пагони та плоди, конидії проростають, утворюючі новий осередок ураження: грибниці потрапляють у клітини рослин, висмоктують поживні речовини, конидієносці утворюють нові ланцюжки конидій, що розносяться вітром та викликають нове зараження листя, пагонів і плодів. Максимального розвитку борошниста роса досягає у другій половині вегетації за рахунок нових поколінь конидій. До кінця літа утворюється сумчате спороношення, що має вигляд кулястих мілких крапок. Роль сумчатої стадії у збереженні інфекційного початку збудника борошнистої роси персика невелика.

Основне джерело інфекції

Заражені пагони, листя, плоди та опале листя. Вітер сприяє легкому переміщенню спор та розповсюдженню їх на великі території.

Заходи захисту

Вирощування стійких сортів. Видалення та знищення уражених пагонів і листя навесні та восени. Оранка у міжряддях та обкопування пристовбурової зони. Обробка дерев фунгіцидами.

Translate »